UNA Oy:n toimitusjohtaja hoitaa yhtiön juoksevaa hallintoa hallituksen antamien ohjeiden ja määräysten mukaisesti. Yhtiön liiketoiminnan johtamisessa toimitusjohtajaa avustaa johtoryhmä, johon kuuluvat yhtiön strategisten liiketoimintojen johtajat sekä johdon assistentti. Johtoryhmää johtaa yhtiön toimitusjohtaja.

Johtoryhmän jäsenet raportoivat suoraan toimitusjohtajalle. Yhtiön on jaettu neljään liiketoiminta-alueeseen, joita kutakin johtaa johtoryhmän jäsen. 

Johtoryhmän kokoonpano on

Katja Rantala

Toimitusjohtaja puh. +358 (0)44 468 5000 katja.rantala@unaoy.fi

Pirkko Kortekangas

Kehitysjohtaja, sote-tarpeet ja tietoarkkitehtuuri puh. +358 (0)40 839 4980 pirkko.kortekangas@unaoy.fi

Juha Rannanheimo

Kehitysjohtaja, arkkitehtuuri ja kehittämisstrategia puh. +358 (0)40 808 0768 juha.rannanheimo@unaoy.fi

Kimmo Kasteenpohja

Digijohtaja, menetelmät ja teknologia puh. +358 (0)44 430 9851 kimmo.kasteenpohja@unaoy.fi

Kati Tuovinen

Palvelujohtaja, yhteistyö ja palveluhallinta puh. +358 (0)40 808 0780 kati.tuovinen@unaoy.fi

Teija Kvist-Sulin

Johdon assistentti puh. +358 (0)50 466 3080 teija.kvist-sulin@unaoy.fi